Drabiny Ewakuacyjne, Techniczne, Elewacyjne

Zapraszamy do świata bezpieczeństwa i niezawodności drabin ewakuacyjnych. Jesteśmy wiodącym producentem wysokiej jakości drabin, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Nasze drabiny, zarówno z koszem, jak i bez kosza, drabiny techniczne oraz włazowe, są idealnym rozwiązaniem do użytku zewnętrznego, zapewniając szybki i skuteczny dostęp do miejsc ewakuacji. Produkujemy je z różnych materiałów, takich jak stal ocynkowana, stal nierdzewna oraz aluminium, a także oferujemy opcję lakierowania proszkowego. Posiadamy Certyfikat EXC-3 oraz znak CE, świadczące o wysokiej jakości naszych produktów. Nasze drabiny spełniają wszystkie wymagane normy przepisów prawa, zapewniając nie tylko funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo dla użytkowników.

Drabiny Ewakuacyjne z koszem

Przedstawiamy Państwu nasz wariant drabiny ewakuacyjnej z koszem – doskonałe rozwiązanie do szybkiego i bezpiecznego opuszczania budynków w przypadku awarii lub zagrożenia. Nasze drabiny wyposażone są również w stopień maskujący prześwit pomiędzy ścianą budynku a kosz zgodnie z normami bezpieczeństwa wypuszczony jest na określoną wysokość ponad dach budynku.

Drabiny bez kosza

Drabiny mocowane pionowe są idealnym rozwiązaniem zapewniającym dostęp do trudno dostępnych miejsc, zapewniającym możliwość swobodnego i szybkiego pokonywania różnicy poziomów. Są to drabiny techniczne wyposażone dodatkowo w poręcz zapewniającą bezpieczeństwo użytkownikom oraz stopień maskujący prześwit pomiędzy ścianą.

Drabiny Włazowe

Drabiny włazowe zbliżone są konstrukcyjnie do drabin ewakuacyjnych bez kosza, natomiast różnią się od nich zmniejszoną do 30 cm szerokością stopni oraz brakiem poręczy i stopnia zamykającego prześwit pomiędzy drabiną a ścianą. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne i bezkolizyjne zamykanie włazu nad drabiną

Przeście nad attyką

Przejście nad attyką pozwala bezpiecznie pokonywać różnicę poziomów nad attykami dachowymi. W zależności od wysokości attyki nasze przejścia mogą być wyposażone w różnej długości stopnie. Przejście dodatkowo zabezpiecza attykę przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z użytkowania drabiny.


Blokada wejścia w drabinie

Z myślą o jeszcze większym bezpieczeństwie i kontroli, oferujemy blokadę wejścia montowaną w świetle wejścia do kosza drabiny. Ta funkcjonalna cecha pozwala na zablokowanie wejścia do kosza, zapewniając dodatkową ochronę i unikając przypadkowego dostępu nieupoważnionych osób.


Blokada wejścia na stopniach

Dla zapewnienia dodatkowej ochrony i bezpieczeństwa, oferujemy alternatywnie blokadę wejścia montowaną na stopniach drabiny. Ta funkcja umożliwia zabezpieczenie drabiny przed nieautoryzowanym dostępem, utrzymując wysoki poziom bezpieczeństwa. Blokadę wejścia w drabinie można stosować łącznie z blokadą wejścia na stopniach.


Podest spoczynkowy

Zgodnie z przepisami prawa, drabiny o długości powyżej 10 metrów powinny być wyposażone w podest spoczynkowy. Nasze drabiny dłuższe niż 10 metrów są wyposażone w odpowiednio zaprojektowane podesty spoczynkowe, które umożliwiają użytkownikom odpoczynek i bezpieczne poruszanie się po drabinie.

Stopnie włazowe na konstrukcji

Montaż stopni włazowych jest czynnością czasochłonną oraz zazwyczaj utrudnioną ze względu na ograniczoną przestrzeń we studzienkach. Z tego względu firma SchodyStalowe24.pl opracowała i produkuje autorskie rozwiązanie stopni na gotowej konstrukcji. Jej montaż jest prostu i błyskawiczny ze względy na to, że wystarczy zamontować  kątowniki kotwami mocującymi.